Uncategorized

Notatki nauczyciela z pierwszego dnia pobytu mojego 3-letniego dziecka w przedszkolu

Zdjęcie autorstwa zoo_monkey na Unsplash

Notatka: Jordan został podrzucony o 8:35.

Szczegóły: Dzień dobry! Wszyscy nowi przyjaciele otrzymują na przywitanie wielki uścisk, piątkę lub pomachanie od naszego miękkiego Misia Powitalnego. Jordan bardzo płakała przy odbiorze i leżała na podłodze, odmawiając wejścia, aż Misiek Powitalny uciął sobie “drzemkę” w szafie. Uwielbiamy rozgrzewać naszą wyobraźnię na początek dnia!

Notatka: Jordan Śpiewał pieśni w czasie WELCOME CIRCLE.

Szczegóły: W czasie wspólnego kręgu usiedliśmy na naszym Magicznym Dywanie, aby omówić zasady obowiązujące w klasie. Koledzy śpiewali i klaskali, gdy wypowiadaliśmy ich imiona. Jordan był bardzo zdenerwowany przez cały ranek i tylko na chwilę przestał krzyczeć, gdy usłyszał swoje imię.

Notatka: Jordan zjadł CZĘŚĆ AM SNACK.

Szczegóły: Zdrowe jedzenie sprawia, że nasze zdrowe ciała rosną duże i silne! Jordan skubnął kilka krakersów, po czym poprosił o masło orzechowe. Gdy powiedzieliśmy mu, że jesteśmy ośrodkiem bez orzechów, zaczął wyć wysokim głosem, który ustał dopiero, gdy powiedzieliśmy, że zostanie odebrany po drzemce.

Uwaga: Jordan tańczył w czasie AM MOVEMENT.

Detal: Przyjaciele poruszali swoimi ciałami i odkrywali groove ruchy taneczne przy pomocy klasowych instrumentów. Jordan patrzył ponuro z kąta i udawał, że nie zna słów Baby Shark.

Notatka: Jordan nie zjadł ŻADNEJ części obiadu.

Szczegóły: Po wielu zachętach Jordan odmówił zjedzenia lub wypicia czegokolwiek z obiadu. Bardzo się denerwuje, gdy prosi się go, aby usiadł przy stole z resztą klasy, woli pozostać w naszym przytulnym kąciku, szepcząc z kilkoma wybranymi przyjaciółmi o niesprawiedliwych warunkach panujących w naszej klasie.

Notatka: Jordan NAPISAŁ od 13:00 do 13:05.

Szczegóły: W czasie ciszy przyjaciele słuchali kołysanek, przytulali się do swoich ukochanych i zapadali w błogi sen. Kiedy Jordan obudził się i odkrył, że nie ma nikogo, kto mógłby go zabrać do domu, rzucił swoim łóżeczkiem w okno i zażądał, aby go natychmiast wypuszczono.

Notatka: Jordan SHARED w czasie AFTERNOON CIRCLE.

Detal: Szczęśliwej jesieni! Rozmawialiśmy o wspaniałych zmianach, które zaczniemy obserwować w nowej porze roku. Podczas gdy wszyscy na zmianę odrysowywali jabłko, Jordan zapoznał przyjaciół z naukami Che Guevary.

Notatka: Jordan zjadł WSZYSTKO z PM SNACK.

Szczegóły: Jordan wziął 3 kęsy swojego wrapa z indyka i plasterki gruszki, zanim rozdał resztę kolegom z klasy, którzy złożyli święte przysięgi niezłomnej lojalności.

Notatka: Jordan wykonał ARTS & CRAFTS w czasie PM ACTIVITY.

Detal: Nasi przyjaciele pracowali nad motoryką małą i badaniem zmysłów, konstruując z czerwonej, żółtej i pomarańczowej bibuły swoje własne jabłka. Chrup, chrup, chrup! Jordan użył dużo czerwonej bibuły, aby zrobić kształt zamkniętej pięści. Bardzo kreatywne!

Notatka: Jordan w czasie PM MOVEMENT wykonał GROUP PLAY.

Detal: Gwiżdżąc wesołą melodię, Jordan zorganizował zabawę grupową, zamykając mnie i innych nauczycieli w nieużywanej klasie. Jego żądania są wypisane na tablicy kredowej w przedpokoju, pod listą “Morning Greeters” i listą “carpool”. Jesteśmy pod wrażeniem, że zna już tak wiele swoich liter!

Notatka: Jordan SŁUCHAŁ podczas czasu czytania PM.

Detal: W ramach wspólnego słuchania i czytania czytaliśmy książkę “Mój przyjaciel jest smutny” Mo Willemsa, a Jordan odbierał telefony od różnych negocjatorów zakładników. Następnie nauczyciele zostali nakarmieni małymi ilościami wody i resztkami chrupek z pudełka niezjedzonych Uncrustables.

Notatka: Jordan został odebrany o 15:35.

Szczegóły: Podczas odbioru Jordan uciekł z pokoju, krzycząc “wolność od tyranii!”. Rodzice, proszę pamiętać o zabraniu dodatkowego opakowania mokrych chusteczek i trzech zapasowych ubrań, ponieważ jutro będziemy malować autoportrety. Nie możemy się doczekać, aby znów zobaczyć Jordana!

Michelle Kobler jest prawniczką mieszkającą obecnie w Nowym Jorku. Jej teksty ukazywały się w New Yorkerze, McSweeney’s Internet Tendency i SF Chronicle.

You may also like...